Zgrupowanie z Kadrą Polski w Kickboxingu Kick-light
W CENTRALNYM OŚRODKU SPORTU ZAKOPANE.

22-23 Sierpień 2019Jedno jest pewne...

Ostatnie dwa dni zostały INTENSYWNIE przepracowane przez kadrowiczów z Kadra Polski w Kickboxingu Kick-light Seniorów PZKB Była to praca uzupełniająca, gdyż pomiędzy treningami taktycznymi, wytrzymałościowo siłowymi dołączono prace ze mną...

Polegała ona na warsztatach PROFILOWANYCH dedykowanych psychologii sportu/treningu mentalnego i wykorzystania go w dyscyplinie, która w tym wypadku jest KICKBOXING.


Warsztaty rozpoczęły się od sprawdzenia aktualnego poziomu umiejętności mentalnych zawodników kwestionariuszem (Sport Mental Skills Traning Questionnaire-PL). Test ten był jedynie punktem wyjścia do dyskusji na temat roli psychologii w sporcie i jej wpływu na wyniki w trakcie rywalizacji.


Następnie przeszliśmy przez tematykę postawy sportowej (na treningu, w otoczeniu klubowym i w stosunku do przeciwnika), świadomości (samego siebie, swojego ciała i umysłu), kontroli emocji

i jej wpływu na koncentracje oraz podsumowaliśmy wnioskami.


Czym byłaby jednak teoria bez praktyki ? Na koniec sformułowaliśmy cele na kolejny sezon startowy.

Wnioski dodatkowe, do których wspólnie doszliśmy są takie, że praca nad umiejętnościami mentalnymi jest interdyscyplinarna i są one do wykorzystania w każdej innej dziedzinie życia.


Dodatkowa możliwością była opcja umówienia się na sesje indywidualne. Tu największa niespodzianka dla mnie ! Frekwencja- pokazała mi,ze potrzebujemy SYSTEMOWYCH rozwiązań prowadzących do zaimplikowania takiego treningu na stałe do cyklu przygotowań I obiecałem to sobie, że tak długo będę o to walczył AŻ SIĘ TAK STANIE !

Ostatni wątek to podziękowanie uczestnikom każdej z sesji, warsztatów, sztabowi trenerskiemu i PZKB. Praca z taka drużyna mistrzów to nie praca- to czysta przyjemność ! Wasza otwartość umysłu, aktywne zaangażowane uczestnictwo sprawiły, że powstała synergia, która liczę że przełoży się na Wasze wyniki sportowe Tak jak mówiliśmy czym jest teoria bez wykorzystania jej w PRAKTYCE !


Dlatego powodzenia w realizacji założeń i wykonaniu ,,zadań domowych”

Tak jak mówiłem żegnając się z Wami- ,,Żal odjeżdżać”- cytując klasyka.


Życzę Wam przepracowania reszty obozu z taką samą MOCĄ jak dotycząca:

,,Górska moc ja zacznę tu dzień, szukamy marzeń w tych górach”

Drużyna Mistrzów 3 ,,Górska Moc”