Tyson Fury - Wygrana z depresją...

23 Luty 202023.02. - Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją


Wczorajszy przykład Tysona Fury, ukazuje wszystkim ludziom zmagającym się

z tą straszliwą chorobą - trzeba walczyć, ponieważ warto !!!

Mistrz świata WBC, kiedy był chory na depresje ważył 180 kg i jak sam mówił:

,,Mam nadzieje, że ktoś mnie zabije zanim ja to zrobię” Tyson Fury.


Jedyne, co go podtrzymywało przed popełnieniem samobójstwa, to wiara w Boga!

Obawiał się on tego, że będzie musiał spędzić wieczność w piekle - jak zakłada doktryna chrześcijańska... Podniósł się jednak z kolan i wrócił, jako przykład i symbol zwycięstwa z chorobą !


Jako osoba, która depresje widziała z bliska od stadium początkowego do bardzo

zaawansowanego - mam jedna radę: Minimalizujmy ryzyko tej zdradliwej choroby cywilizacyjnej - ZANIM nastąpi i nie lekceważmy jej symptomów ! W jaki sposób robią to w krajach południowych,

gdzie statystycznie osób chorych na depresje jest znacznie mniej ?


☑️ Pierwszy sposób, to spędzanie jak najwiecej czasu na świeżym powietrzu, co wspiera wytwarzanie witaminy D, której w Polsce mamy niedobór.


☑️ Drugi sposób, to ograniczenie spożywania wysoko przetworzonej żywności - stawianie na świeże, lokalne produkty bogate w kwasy omega 3 i 6.


☑️ Trzecim czynnikiem wspierającym jest aktywność fizyczna - bez względu na jej rodzaj i intensywność.


☑️ Kolejny arcywazny aspekt, to dbałość o relacje obecne w naszym życiu. Depresja spycha człowieka w samotność, dlatego tak ważna jest wspólnotowość, wyjście do ludzi. Tak charakterystyczna dla południowców rodzinność, wspólne spędzanie czasu po pracy, dzielnie się problemami w trakcie wspólnych posiłków, sprawiają, że depresja nie jest w stanie się uaktywnić. Tworzy to, naturalna przyjacielsko - rodzinna sieć wsparcia minimalizująca ryzyko wystąpienia choroby.


☑️ Ostatni aspekt, to radość czerpana z każdej czynności, która się wykonuje. Na południu Europy, czy jest się piekarzem, barberem, czy restauratorem ludzie cieszą się tym co robią - czerpią z tego satysfakcję. Dominacja pozytywnych emocji prowadzi do minimalizowania stresu i stoickiego podejścia do życia. Jeżeli się nie ma na coś wpływu - nie warto się tym stresować - nasycając swój umysł negatywna energia..


Takiego właśnie podejścia warto się uczyć każdego dnia...

Jako podsumowanie myśli - nie wstydźmy się podzielić tym, że coś się dzieje

z grupą wsparcia obecną w naszym życiu !


Zanim będzie za późno i depresja zdoła się rozwinąć. Lepiej zapobiegać niż leczyć ...