Arena Mówców - Gdynia Arena
(mówcy motywacyjni)

28 Luty 2020Dziś odbyło się wydarzenie, na które czekałem bardzo długo !

Miasto, które rozwój płynący z marzeń ma wpisany w swoją historie

było gospodarzem #ArenaMówców

Spotkanie w trakcie którego, uczestnicy mieli okazje wysłuchać niezwykłych historii prelegentów

Dzielili się oni swoimi doświadczeniami ze świata sportu, biznesu, ale przede wszystkim rozwoju osobistego .. Prelekcje mówców sprawiły, że każda historia, doświadczenie, refleksja zostawiły swój ślad w słuchaczach ! Płynący ze słów, które nie były motywacją... Miały być i z pewnością były INSPIRACJĄ do tego, by brać przykład i przełożyć go na działanie... A kolejno :


☑️ Jacek Walkiewicz z metaforą życia, jako wspinaczki na szczyt, z aktualizowaniem marzeń w zależności od momentu życiowego. Oczywiście również czerpiącą moc z otoczenia: ,,Ikhakima”.


☑️ Karol Bielecki i jego 6 letnia droga budowania siebie na nowo jako zawodnika. Mimo innych zawodników oślepiających jego okulary ochronne klejem ... i innych przeciwności losu, z którymi przyszło mu się mierzyć i podejmować decyzje.


☑️ Aleksandra Pogorzelska reprezentująca Fundacja Sportu Pozytywnego, która wprowadziła słuchaczy w arkana treningu mentalnego prezentując model wykorzystywany w psychologii sportu- 5C.


☑️ Bartosz Ostałowski, który jest jedynym kierowca rajdowym na świecie, nie używającym rąk w trakcie wyścigów, ponieważ stracił je w wyniku wypadku na motorze. Niezwykła zdolność do skoncentrowania się na pozytywach, na tym na co ma wpływ przy realizacji swojego marzenia - polegającego na byciu kierowca rajdowym - dla mnie była czymś nie do opisania.. Zdolność ta i ,,tarcza” mentalna Bartka, która sprawia, że problemy go ,,owiewają” są wręcz abstrakcyjne. Ukazują jednak jak wielka moc posiadamy pomiędzy lewym, a prawym uchem ... o ile właściwie jej używamy i ukierunkowujemy ...


☑️ Łukasz Jakóbiak i jego arcyciekawy kanał na You Tube 20m2 To kreatywność w poszukiwaniu sposobu. Doza szaleństwa pozwala Łukaszowi docierać tam, gdzie innym się to nie udało. Zarówno jeżeli chodzi o gości do rozmów, które prowadzi w swojej kawalerce, jak i innych wydarzeń ze swojego życia. Jak to ujął ,,nic nie dzieje się bez przyczyny” . Czy jeżeli chodzi o hejt skierowany w jego osobę, czy każde inne spotkanie na jego życiowej drodze ...


☑️ Dr. Karol Parafin, który mówił o czasie ,,zero” czyli jedynym, który mamy. Teraźniejszości - czyli orientacji na byciu ,,tu i teraz”. Koncentracji na tym, co dzieje się w danym momencie.


☑️ Otylia Jędrzejczak- multimedalistka w pływaniu, którą sport nauczył nie tylko wygrywać, ale i przegrywać. Opowiadała o tym jak ciężko jest wspiąć się na szczyt, ale również o tym, że jeszcze cięższe jest pozostanie na tym szczycie. Czerpie ona jednak siłę z relacji - zarówno z tata obecnym w jej życiu sportowym, jak i rodziny dającej jej siłę. Tworzyła ona motywującą atmosferę, również dla innych zawodników kadry - przekazując im karteczki z mobilizującymi cytatami.


☑️ Jako ostatni wystąpił Jakub B. Bączek , czyli maestro jeżeli chodzi o sztukę wystąpień publicznych Władający energia audytorium, do którego przemawia. Historia współpracy z trenerem Antigua, budowaniu życia pełnego pasji, koncentracja na jakości życia. Obok tych przykładów nie można przejść obojętnie, bo w końcu ,,marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia” !Reasumując, każdy z mówców pozostawił każdemu z uczestników co innego.

Jest to ślad w podświadomości, który uaktywni się, gdy będziemy na niego gotowi.

Jest on największą wartością takich spotkań - inspiracja do tego by coś,

co się wyniosło zastosować we własnym życiu !


Po to, by poprawić jego JAKOŚĆ - o tej jakości warto pomyśleć 29 lutego i wykorzystać

ten dodatkowy dzień na moment refleksji nad własnym życiem !